Bu sayfa Beta sürümündedir. Tamamlamak için şu anda vaktimiz yok. Olunca tamamlayacağız. Sayfada bazı aksaklıklar vardır. Amatör olarak hazırlanmış bir sayfadır ve milyon dolarlar kazanan bir şirket tarafından yazılmadığından bu çok doğaldır. Eğer sayfadan daha iyi yararlanmak istiyorsanız, yeni bir tarayıcı kullanın veya yarışmada aksaklık yaşadığınız tarayıcı haricinde bir tarayıcı kullanın (Chrome, Firefox, Edge, Safari vs.). Yarışma çok yoğun veri alışverişi yaptığından eğer bağlantınız iyi değilse düzgün yarışamazsınız. Ayrıca yarışmada zamanaşımı kurallarını eleştirenler oldu. Yarışmaya katılıp da kafasına göre girip çıkıp diğerlerini yarışmada yanlız bırakanları azaltmak için böyle bir kural var. Kaldırmayı düşünmüyoruz.
turkegitim.net Klavye Yarışları Beta!

Hoşgeldiniz... Yarışma Alanı Hazırlanıyor...
Klavye Yarışması Nasıl Çalışır?

Üstteki formdan dileyen yarışma oluşturabilir.

Sitedeye kayıtlı olmayanlar Misafir_xxx şeklinde bir isimle yarışırlar.

Hatalı kelimede ilerlemeye izin verilmez. Devam edebilmek için hatalı kelimeyi düzeltmeniz gerekir.

Yarışmayı tamamlamadan ayrılanlar ayrıldıkları yarışma bitene kadar yeni bir yarışmaya katılamazlar.

Birinci belli olduktan sonra diğerlerine her 225 vuruş için 3 dakika olmak üzere ek süre verilir. Bu süre içinde yarışmayı tamamlamayanlar terk etmiş sayılır.

Yarışma başlamış ve her 225 vuruş için 5 dakika süre içinde (örneğin 450 vuruşluk yarışmada 10 dakika içinde) kimse bitirememişse yarışma iptal edilir.

Eğer 10 saniye boyunca hiç yazan olmamışsa yarışma iptal edilir. Eğer bir hata yapmışsanız ve düzeltmeden yazmaya devam ediyorsanız devam ettiğiniz süre de yazılmayan süre olarak değerlendirilir. Hatanızı en geç 10 saniyede düzeltmelisiniz.

Bir yarışma oluşturulmuş ve 60 saniye içinde oluşturan hariç kimse katılmamışsa yarışma iptal edilir.

Yarışmada kullanılan yarışma karakter sayıları, katiplik sınavlarına gireceklerin yazmaları gereken 90 kelimeye göre hesaplanmıştır. Katiplik metinleri incelendiğinde, ortalama olarak bir kelimenin 7,5 vuruşa denk geldiği görülmüştür. Buna göre yarışmada kullanılan 225 vuruş 30 saniyede, 450 vuruş bir dakikada, 675 vuruş 1,5 dakikada ve 1350 vuruş 3 dakikada yapılması gereken vuruş sayısına karşılık gelmektedir. Yarışçı adlarının yanında görülen sayılar katiplik hesabına göre dakikalık kelime sayısıdır.
1 Misafirler bu listeye dahil değildir.
2 Buradaki skor, dakikalık net vuruş ve metin uzunluğu dikkate alınarak hesaplanan bir değerdir. 225 vuruştan fazla her 225 vuruş için %5 yavaşlama olduğu varsayılarak hesaplanmıştır. Ayrıca imlalı metinlerde bu değere %5 ekleme yapılmaktadır.